Domovní

Vertikální filtr s vegetací (podle starého názvosloví se jedná o kořenovou čistírnu s prouděním vody ve směru shora dolů) je ideálním řešením čištění odpadních vod z rodinných domů, chalup i sezonních objektů, víkendově zatížených rekreačních objektů, dětských táborů apod. 

Jednou z největších výhod je schopnost odstraňovat spolehlivě vysoké koncentrace znečištění při standardním průtoku, při silných výkyvech průtoků a zároveň tomuto filtru "nevadí" ani odstávky provozu. Vše je dáno tím, že filtr je ve srovnání s "balenými" čistírnami větší, voda se v něm zdrží delší dobu, ale výsledek nakonec stojí za to!

Naše firma se soustředí většinou na specifické potřeby klienta, tzn., umíme pracovat s recyklací vod, kdy je požadována taková kvalita vyčištěné vody, aby bylo možné využití vody jako užitkové. Předpokládáme na základě provázanosti s univerzitním prostředím, že čistírna, kterou navrhneme, bude vykazovat účinnosti čištění:

  • CHSKCr > 90 %
  • BSK5 > 95 %
  • NL > 98 %
  • N-NH4-  > 90 % (při teplotě vody pod 12°C se účinnost může snížit, ale 10 mg/l nikdy není překročitelné)
  • Pc > 60 % (bez chemického srážení fosforu. Případně lze hodnotu zvýšit snadnou technickou úpravou)
  • Nc > 60 % (podle požadavku správce vodního toku lze hodnotu zvýšit)

 

Každá nemovitost musí mít ze zákona řešeno nakládání s odpadními vodami. V okamžiku, kdy infrastruktura nedovoluje napojení na veřejnou kanalizaci, nastává majitelům takovýchto nemovitostí starost s hledáním vhodné technologie pro čištění odpadních vod. Ať už se jedná o rodinný dům či sezonní chalupu, tak je vertikální filtr s vegetací (kořenová čistírna s vertikálním prouděním směrem dolů) ideálním řešením.

Jak fungují kořenová čistírny?

Výhody kořenových čistíren?

Mohu mít na svém pozemku kořenovou čistírnu?

Co budu potřebovat?

 

Nejčastější otázky

Jak moc se o kořenovou čistírnu musím starat?

Funguje to v zimě?

 

Pokud hledáte vhodný způsob čištění odpadních vod pro svoji nemovitost, obraťte se na nás s nezávislou konzultací nebo si přečtěte více o domovních kořenových čistírnách. Nejlepším výsledkem je pro nás fungující kořenová čistírna a spokojený klient (i správce vodního toku).

Podívejte se na naše realizace domovních vertikálních filtrů s vegetací (domovních kořenových čistíren) nebo si přečtěte reference našich zákazníků.

První kontakt s námi?

Pokud plánujete nebo jen přemýšlíte o čistírně odpadnich vod (ideálně o tom typu, který funguje na přirozených čistících principech), neváhejte nás kontaktovat. Máme…

Čti více
ČOV pro novostavbu RD + recyklace vody

V létě 2018 pracujeme na speciální zakázce - odpadní voda z naší čistírny se bude používat na splachování WC. Na první pohled  složitý ukol. Technicky…

Čti více
ČOV pro ostrovní dům v podhorské oblasti Jeseníků

Řešíme nejen klasické kořenové čistírny, ale specifické a na první pohled neřešitelné úkoly. Představte si dům, který není napojený na elektřinu. Dům,…

Čti více