Vypouštěč

Pulzní vypouštěč je technologické zařízení, které umožňuje správné dávkování odpadní vody na vertikální filtr, bez nutnosti využití elektrické energie.

 

Pulzní vypouštěč CW-PULZ

Námi nabízený pulzní vypouštěč je zařízení, které je nedílnou součástí přírodní čistírny odpadních vod. Bez něj čistírna nefunguje, není schopna dostatečně odstranit amoniakální dusík.

Samožřejmě je zde alternativa v podobě pořízení silného čerpadla. Avšak nespornou výhodou pulzního vypouštěče je, že, barozdíl od čerpadla, funguje bez elektřiny. A kde není elektřina, nemá se co pokazit.

Navíc funguje zcela bez obsluhy. Představte si, jakoby se sám splachoval záchod vždy, když se po horní okraj naplní zásobní nádrž. Samo se to spláchne, uzavře a čeká na další naplnění. Tento princip je patentovaný na Vysokém učení technickém jako užitný vzor č. 28083, naše firma coby Spin-off VUT v Brně má zakoupenou licenci na výrobu.

 

Kdy je nezbytný?

Dávkování vody na plochu filtru je nezbytně nutné zejména pro větší plochy filtrů - např. 50 - 150 m2. Pro rodinné domy je dostačující čerpadlo, které sice spotřebovává el. energii, ale řeší problém s nutným převýšením 2,0 m. Výška vodního sloupce je jedinou podmínkou, kterou je potřeba při realizaci dodržet. Pokud např. rodinný dům je na rovinatém pozemku, nemá pro Vás pulzní vypouštěč CW PULZ smysl. Naopak, pokud je na zahradě na krátké vzdálenosti převýšení 2,0 metrů, potom se vypouštěč CW-PULZ jeví jako ideální řešení.

 

Ekologické řešení vaší čistírny

Zapojením anaerobního separátoru CW-SEP a pulzního vypouštěče CW-PULZ můžete docílit bezemisního provozu čistírny odpadních vod. Svým provozem čistírna nevytváří uhlíkovou stopu, nezatěžuje životní prostředí, není náchylná k poruchám, snáší velice silné výkyvy průtoků i koncentrací. Kdo nevěří, poptejte se na výsledky. Těžko najdete konkurenci, která vykazuje lepší hodnoty na odtoku z čistírny odpadních vod.