Separátor

Separátor tuhých látek je nepostradatelným zařízením každé malé čistírny, která využívá technologii vertikálních filtrů.  Dokonalé zachycení pevných částic vyskytujících se v odpadní vodě je zárukou správné funkčnosti a dlouhé životnosti čistíren.

 

Separátor versus septik

Představte si septik, to zná každý. Náš separátor, to je něco jako septik. Ale lepší, výkonnější a přitom bez elektřiny, bez starostí, bez poruchy. A teď to srovnejte například jako auta. Trabant není špatný, ale smrdí a jede pomalu. Septik není špatný, ale taky smrdí a čistí vodu velice skromně.

 

Separátor CW-SEP

Náš anaerobní separátor, založený na nejpřísnějších konstrukčních pravidlech podle ČSN 756402 vykazuje podle simulačních modelů, provedených na VUT v Brně, výrazně vyšší účinnost než jakékoli předchozí řešení. Zároveň máme v laboratorním prostředí rozsáhlé zkušenosti s tím, jak navrhovat a optimalizovat vnitřní postory usazovacích nádrží, septiků, lapačů tuků a plovoucích nečistot. Máme to vyzkoušeno, jsme si jistí funkčností.

Na zařízení jako takové nemáme certifikát, protože je vždy jiné, vždy unikátní a ušité na míru. Díky němu zajistíme, že navazující filtrační stupeň se má jako v bavlnce. Rok, dva, deset, dvacet let a podle toho, jak se o něj budete starat, klidně několik generací. Navíc certifikát by pro investora znamenal zvýšení ceny (vyšší investice). A to my nechceme.

Proto nabízíme (vyprojektujeme i vyrobíme) zařízení, kterému říkáme CW-SEP. Jsme schopni dodávat řešení pro velikosti od 3 obyvatel výše. Svým zapojením a řešením se jedná téměř o nezničitelné řešení - při standardním zatížení zadržuje většinu plovoucích nečistot, zachytí veškeré tuky, toalení papíry, zbytky jídla i exkrementy. Vzhledem k vysoké době zdržení částečně rozloží léky, tenzidy (prací prostředky a saponáty), takže producent může mít dobrý pocit, že dělá službu přírodě.

My ale hlavně potřebujeme, aby tento separátor CW-SEP zajistil dlouhodobou životnost navazujícího filtračního zařízení, kterým je jemnozrnný vertikální filtr. Tento filtr se nesmí ucpat, proto je CW-SEP navržen a vyroben vždy s nejvyšší pílí a precizností.