První místo podruhé, náš projekt je oceněný v Jihomoravském kraji

Nechce se uvěřit, ale je to tak!

Jak jsme již dříve předeslali, projekt, který jsme zpracovali a v loňském roce byl realizován (postaven), byl přihlášen do soutěže Stavba roku 2022 Jihomoravského kraje.

Prošli jsme se odbornou komisí čistírnu, ukázali jim přítok, koncept řešení, uspořádání ČOV, princip fungování, pulzní mechanismus a patentované řešení. Dvojitá navazující filtrace zajistila i v rámci zimního provozu a spouštění v ten nejhorší možný okamžik (konec listopadu), že výsledky nebyly nejlepší. Pravda, i bakterie se v zimě ukládají "ku spánku" - to všichni známe z lednice, kde se stárnutí potravin zpomaluje. Dobrě, nedosahujeme 100% účinnosti, nicméně platná legislativa vyžaduje ve sledovaných parametrech účinnosti 75 - 85%. 

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Čistírna vykazuje účinnosti podle našich vlastních měření zatím v rozmezí 96 - 99%. A to je zima, rostliny se zatím nezapojily. Nespoléháme na rostliny, ale věříme fyzice a bakteriím. A ono to funguje.

Takže jsme si mohli dovolit komisi ukázat i odtékající vodu. Průzračně čistá voda bez zápachu a viditelného znečištění. Kdo to neuvidí na vlastní oči, neuvěří.

Komise uvěřila, jak se říká - důkaz místo slibů. Ukázali jsme, že když se podaří přesvědčit skeptiky, kteří s odporem přijímají progresívní a přitom přirozené, přírodní čistírny, potom se možná může ukázat, že i toto je cesta do budoucnosti technologických řešení čištění odpadních vod pro malé producenty.

Snadse z naší čistírny v obci Hlína stane vzor. Snad je to první vlaštovka a všechny další projekty budou takové a ještě lepší!

Držte nám pěsti, budeme to potřebovat.

Tým


ConWe s. r. o.