Naše čistírna je přihlášená do souštěže Vodohospodářská stavba roku! Držte pěsti

Námi projektovaná čistírna v obci Hlína (Ivančicko) je právě ve zkušebním provozu. Kromě pozitivních výsledků, souvisejících s kvalitou vody na odtoku, je tato stavba posuzována i jiným pohledem. Svazek vodovodů a kanalizací Ivančice přihlásil naši ČOV do soutěže s názvem "Vodohospodářská stavba roku 2022".

Soutěž je vyhlášená Svazem vodního hospodářství ČR, z. s., spolu se Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR, z. s., Soutěž byla vypsána se záměrem seznámit odbornou i širokou veřejnost s úrovní realizovaných vodohospodářských projektů.

Všechny přihlášené stavby můžete sami posoudit podle jednotlivých kategorií i Vy:

SOVAK.cz-představení staveb.pdf

Hlavním důvodem pro přihlášení do soutěže bylo, že čistírna pro 300 připojených obyvatel vykazuje nulovou spotřebu elektřiny pro zajištění čistícího procesu. Ano, čistírna nemá vlastní přípojku elektřiny. Jediné spotřebiště, které se na čistírně vyskytuje, je vytvořeno malým FV panelem pro odesílání dat (průtoků) na centrálu. Vše ostatní zajistí příroda, gravitace, bakterie...

Očekáváme, že po postupném a pozvolném zapracování v zimním provozu bude na jaře a dále do budoucna dosahováno jedné z nejvyšší účinnosti mezi čistírnami v této velikostní kategorii v rámci ČR.

Výsledky budeme sdílet!

Navrhovatelé:
Investor: Svazek vodovodů a kanalizací Ivančice
Projektant: AGPOL s. r. o.
ConWe s. r. o.
Zhotovitel:PORR a. s.