Domovní ČOV

Stavíte rodinný dům a ve Vaší obci není řešeno čištění odpadní vody, nebo chcete mít soběstačný ostrovní dům?

Rádi byste měli dostatek vody pro svou zahradu, ale nechce se Vám platit každý litr vody? Nebo máte nepříjemný pocit, když čerpáte moc vody z hlubokého vrtu?

Přírodní čistírna odpadních vod je ideálním řešením pro všechny, kdo nechtějí plýtvat drahocennou vodou!

Pro návrh každé přírodní čistírny odpadních vod vycházíme z nejnovějších vědeckých poznatků v ČR (na VUT v Brně) i ze zahraničí (Rakousko, Německo, Francie) a můžeme Vám garantovat nejlepší možné výsledky čistoty vody ve srovnání s jakoukoli jinou technologií.

Jako hlavní součást na všech našich čistírnách navrhujeme vertikálně protékaný filtr s vegetací, který je tvořen pískovou náplní. Takto zajišťuje vodu průzračně čistou jako v bazéně. Uspořádání filtru zajišťuje příznivé podmínky pro život nezbytně nutných bakterií, zvyšuje estetickou úroveň svého okolí a zlepšuje tepelnou pohodu ve svém okolí, díky výparu vody do svého okolí.

Vyčištěnou vodu pomocí vertikálního filtru je možné znovu využít ke splachování v rodinném domě nebo k zalévání zahrady, jako zdroj vody do jezírka, pro účely mytí aut apod.

Naše návrhy počítají se znovuvyužitím vody – což je z naší strany záruka kvalitního odtoku! (nemůžeme navrhovat něco, co nebude fungovat).

Díky zásobní nádrži umístěné za čistírnou získáte stálý zdroj užitkové vody, kterou budete moci využít ne jednou, ale dvakrát i třikrát. Nebudete tak muset čekat na dešťové srážky, které jsou s vývojem klimatu nepravidelné, nejisté a málo vydatné.

Přírodní čistírny jsou vhodné pro většinu nemovitostí. Rodinný dům, bytový dům, skupinu rodinných domů, penziony, motoresty, horské chaty, rekreační objekty s nepravidelným nebo sezónním provozem, dětský tábor atd., všechny tyto objekty navíc s kuchyní nebo stravovacím zařízení.

Pokud chcete zjistit víc o tom, jak by bylo možné vyřešit právě Váš případ, neváhejte vyplnit náš nezávazný dotazník.

Postup při komunikaci s klientem je následující:

  1. Jste v situaci, kdy potřebujete nebo plánujete čistírnu odpadních vod? Rozhodli jste se pro přírodní způsob čištění (což je správné rozhodnutí), vyplňte orientační dotazník/formulář, který urychlí celou komunikaci
  2. Po vyplnění formuláře a jeho odeslání se s Vámi spojíme, vytvoříme společnou představu pro ideální řešení a zpracujeme cenovou nabídku
  3. Pokud se domluvíme na spolupráci, zahájíme projektování, ale současně všechny detaily konzultujeme s klientem
  4. Po zpracování projektové dokumentace dodáme návod "co všechno bude ještě potřeba" před výstavbou - komunikace s úřady apod.
  5. Po získání stavebního povolení buď můžeme doporučit realizační firmu anebo jsme připraveni konzultovat svépomocnou výstavbu (návody pro výstavbu vlastními silami vytvoříme v dohledné době)