Čistírna odpadních vod pro obec - bez elektřiny špičkové výsledky

Právě jsme odevzdali oficiálně naši první projektovou dokumentaci na stavbu čistírny odpadních vod pro malou obec o velikosti 220 obyvatel.

Svým vzpůsobem nic zásadního, možná ani nic unikátního. Na druhou stranu zkoušíme razit cestu, že čistírny projektujeme jako stavebnice. Stavebnice proto, aby se urychlila samotná stavba a zároveň se na stavbu přivezly hotové výrobky a komponenty.

My se potom nemůžeme vymlouvat na špatné provedení stavby (při konzultacích v rámci pracovní náplně na univerzitě VUT jsme zjistili, že v praxi tyhle praktiky často fungují). Žádné betonování na místě, ale využití alternativních řešení, rychlá realizace a okamžité uvedení do provozu bezprostředně po připojení odpadního potrubí.

Nicméně, my se na tuto čistírnu díváme i trošku jiným pohledem. Je to čistírna, která bude spolehlivě odstraňovat znečištění, které vyžaduje pro odstranění spoustu kyslíku. Jako zdroj kyslíku ale nepotřebujeme elektřinu, dmychadla, čerpadla, ani nic jiného. Vše to proběhne na základě přirozených čistících procesů. Vše proběhne pomalu, bez ohledu na to, jestli vody natéká málo nebo hodně, jestli je koncentrovaná nebo naředěná. Zároveň pohlídáme provozování čistírny proto, abychom z této čistírny udělali naši první referenční stavbu, na kterou budeme náležitě hrdi.

Po udělení stavebního povolení prozradíme více.

Samozřejmě po zahájení stavebních prací budeme vše dokumentovat, abyste měli informace z první ruky:)

Team ConWe